Sunucu üzerinde şuan toplam
30 kişi sohbet etmektedir.
Gutbetçi Sohbet
eLa Can
19/06/2017
0 Yorum
341 kez okundu

İkinci Dünya Savaşından sonra kalkınma sürecine giren avrupa ülkeleri,kendi iş güçleri arzlarındaki iş gücünü az gelişmiş komşu ülkerden karşılama yoluna gitmiştir. Olaya sadece işçi göçü gözüyle bakan avrupa ülkeleri, ülkelerine gelen işçiler için alt yapı oluşturmamıştır. Türkiye’den en çok göçü Almanya almıştır. İhtiyacı olan iş gücü bitince , işçilerin ülkelerine dönecekleri öngörülmüş fakat tam aksi olmuştur. Gurbette kazandıkları paraları biriktirip ülkesine gelen işçiler kendilerine ev, arsa şeklinde yatırımlar yaparak çalıştıkları ülkelere geri dönmüşlerdir. Ayrıca göç ettikleri ülkelere eşlerini, çocukları ve yakınlarını da getirmişlerdir. Böylece sayı olarak oldukça artmışlardır. İlk göç eden grup dil sorunu yaşasa da sonraki nesillerde tam aksi sorun yaşanmış ve Türkçe unutulmaya yüz tutmuştur.Özellikler Almanyada yaşayan Türk asıllı Almanlar çoğalmış ve sadece işçi değil işveren,sanatçı,bürokrat ve siyasetçiler de yetişmiştir.
Gurbette yaşayan Türkler kendileri gibi aynı dili konuşan, aynı şeylere üzülen ve gülen insanların özlemini çekmektedirler. Bu özlemlerini bir nebze olsun gidermek için sohbet sitelerine takılan, gurbetçilerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Gurbetçiler için bir çok sohbet sitesinin yanında bizim sitemiz Dostca.net sitesinde de Almanya,Fransa ,Belçika gibi avrupa ülkerinin yanı sıra arap ülkelerinde yaşayan sohbet sever userleri de ağırlamaktadır.
Seviyeli sohbet için sitemizi tercih eden gurbetçi userler, memleketlisiyle ya da yeni tanıştığı kişilerle dilediği gibi özel veya genel sohbet edebilmekte, sohbet ederken bir yandan da radyo dinleyerek veya oyun odalarında oyun oynayarak keyifli zaman geçirmektedirler.
Siz gurbetçileri seviyeli sohbeti, eğlenceli odalarıyla sohbet sunucumuz Dostca.net adresinde aramızda görmekten mutluluk duyarız. Bunun için tek yapmanız gereken web adresi (www.dostca.net) veya mobil (www.dostca.net/mobil) adreslerimizden kendinize bir rumuz seçerek entere basmanızdır. Şimdiden iyi sohbetler 

Etiketler : , , , , ,

Yazar Hakkında :

Gutbetçi Sohbet başlıklı konuyu beğendiyseniz yorumlarınız ile bizlere destek olabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Mobil Sohbete Bağlan

Sitene Sohbet Ekle

Dostca mIRC İndir